Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1601641 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1920 Dátum: 2011. Október 02. - 12:36:47 »
Átnéztem az utóbbi idő Mai borotválkozásom (SODT) fotóit a fórumunkon és látom, hogy sok portáltárs vette a fáradságot és szép felvételekkel gazdagította a topikot és a fórumtársakat. Volt aki többet volt aki kevesebbet tett föl, így csak a neveket sorolnám föl: Victorio, P, Salmo, toz, Toportyán, tritrek, SicTransit, cotag, fbp, Gabesz, Qka, szume, és Zsiraf, akiket ezért dícséret illet.  :borz2:
Ezeket képeket megköszönve, biztatom őket, hogy ha van kedvük, nyugodtan tegyék fel összeállításaikat a nemzetközi fórumba, az SRP-re is, ahol tuti megállnák a helyüket. Ott - az ottani SODT topikban - azon túl, hogy egy nagyon jó, baráti társaság vár rátok, nagyon sokat lehet tanulni egymás borotválkozás összeállításából.
Ha segítségre lenne szükség, nyugodtan kérdezzetek.  :)
Természetesen továbbra is várjuk azon portáltársak fotóit is, akik még nem próbálkoztak ezzel.
 :sör:
fonti

(Ui: Topi, vigyázz hova töltöd fel a képeidet, mert eltünteti a szolgáltatód a régebbieket!)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1921 Dátum: 2011. Október 02. - 13:57:42 »


Proraso Pre
Arko stick (valami testaplo dobozaba nyomtam bele anno ketto rudat)
Omega Sörte
Wade and Butcher "Bow" 6/8
WTG, WTG, XTG
Arko Cool AS

A 110 forintos Arko mindig megdobbent. Gyakrolatilag ingyen van, es kovezzetek meg, de nem csak, hogy a habja kivalo, de en a mososzer illatat is imadom. Arko Cool remek (hasonlo arkategoria pedig). A WB egyszeruen meses. ("Zengo-Bongo" lehetne a beceneve... aszem nem nyugodhatok, amig nem lesz meg egy... mondjuk 7/8-ad koruli igazi bardom is a cegtol.) A vegen kulon orom, hogy draga Asszonykam megpuszil es annyit mond: "Finom illatod van, es jo puha a borod!".
 :borz1:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1922 Dátum: 2011. Október 02. - 16:31:13 »

A 110 forintos Arko mindig megdobbent. Gyakrolatilag ingyen van, es kovezzetek meg, de nem csak, hogy a habja kivalo, de en a mososzer illatat is imadom.
Beteg ez  :crazy: :fetreng:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1923 Dátum: 2011. Október 02. - 17:11:35 »
Beteg ez  :crazy: :fetreng:
Hát...én is megszoktam az illatát, már nem olyan szörnyű, mint volt. Már csak az zavar, hogy az illat "utóhatása" is igen intenzív, legalábbis a Figaró AS-t simán veri.  :(
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1924 Dátum: 2011. Október 02. - 19:10:33 »
Fonti,

Pár napig nem voltam gép közelben, így most pótlom, a hozzászólások böngészését.
A kutyás (Pamacsos) kép zseniális!
 :sör:

P.S. A kutyus és a kép Toportyánnénak is tetszett,(pedig nem kutyarajongó.)
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1925 Dátum: 2011. Október 02. - 19:15:56 »
Köszönjük Topi!  :borz1:
Kézcsókom és Pamacstól egy nagy nyalintás a kezére Mrs. Toportyán Úrasszonynak.  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1926 Dátum: 2011. Október 02. - 20:54:09 »
Régen gyártott, de még nem használt :)

Igazából azért kérdezem, mert teljesen más karakterisztikája van egy régi és egy modern pengének. A réginél számított a penge anyaga, és néhanapján meg is lehetett élezni. A modern pengéken a bevonat az, ami igazán lényeges. Aki használt mindkettőt (pl. én) annak a régi pengék borzalmasan nyúzó érzést keltenek.

NOS  :) értem...
Való igaz, hogy - bár nincs még kellő tapasztalatom - de a második beretválás könnyebben ment a Treet Dura Sharp pengéjével, mint az első vágásnál használt Gillettel. A Treet-hez képest a G. kaparósabb volt, ahogy te is mondtad. Úgyhogy igazad lehet a dologban. (viszont más készülékben volt a penge, ez számíthat?)

Tesztelem/hasonlítom tovább a pengéket...
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1927 Dátum: 2011. Október 02. - 21:15:35 »
Persze, számít. Az az igazság, hogy nincs általános igazság, minden mindennel lehet jó és rossz is. (Persze azért vannak ár/érték arányban olyan pengék és borotvák melyek kivívták a fórum megbecsülését...)

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1928 Dátum: 2011. Október 03. - 11:06:37 »
Tegnap esti

Előzmény:Anyósomnak van egy régi barátnéje(áldassék a neve),aki Németországban éppenséggel pont Solingenben él ;D
Óriási szívességet kértem tőle,mivel anyósom-akit gyakorta meghív hozzájuk1-1 hétre-elmondta nekem,hogy milyen "lim-lomokat"(bútorok,lakberendezési tárgyak,ruhák,bármi)lehet ott kifogni alkalmanként fillérekért egy-egy alkalmi kiárusításnál,hagyaték felszámolása stb.
Mint classic-shaving függő ember,képtelen voltam elnyomni egóm dörömbölő kisördögét :evil:,hogy ha neadj' véletlenséggel valahol régi str8 késeket látnának jutányos áron,akkor nagyon hálás lennék a megszerzésében történő szíves közreműködésért. ;D
Kb.fél év elteltével most szeptember elején itthon jártában anyósom útján kis csomagot juttatott el,melyben 4 kés volt:
ERN-Thalson "The Crown and Sword"7/8,
Carl Schlieper"The German Eye"4/8,
ThePoloRazor L.H.Solingen-made from Kayser Ellison&Co best Sheffield silver steel felirattal...5/8,
a negyedik felirat nélküli5/8 szinte használatlan.

Jenessanyi éltárssal(immár barátommal)felvettem a kapcsolatot,aki mind négyre csodás élszalagot varázsolt,illetve személyesen is megtekinthettem,milyen profi körültekintéssel használja japán köveit.(Apámtol örökölt szürke (vizes) kövemet is szépen lesimította)
Longball barátom pedig csodás szinkronitással szinte a szomszéd utcából hirdette meg nyeles fenőszíját,melyre azonnal lecsaptam ;D
Tegnap délelőtt át is vettem nála,egyben tanulságos borotválkozási bemutatót tartott,illetve sok hasznos tanácsot adott olyan dolgokról,amikről eddig nagyjából fogalmam sem volt,köszönet neki érte!
A leghasznosabb talán az,hogy az első késelős alkalmaknál nyugodjunk bele a tökéletlen eredménybe és DE-vel fejezzük be...

Szóval mindezek után vasárnap este nekifogtam eképp:
Kb 10 perces előáztatás
Omega szintetikus pamaccsal
Proraso krém felvitele
Carl Schlieper 4/8 "The German Eye" (az élén szinte táncolnak a protonok és neutronok,mint alpinisták a hegygerincen,-szóval tökéletes eszköz tökéletlen kézbe ;D)

kb. 40 percig tartott a művelet aképp,hogy nagyjábol a brit lobogó piros sávjait követtem a Longball-bemutató alapján,de azért annyira nem volt bloody a következmény ;D,inkább a hámrétegem vesztette el úgy 1/3-át,meg a nyakamon jobb oldalt és bal állam mentén köszönt be egy-egy piros csík.
A végét muszáj volt a ball end tech-el, BIC pengével befejezni.

Minderre zöld Denim after shave,mely felért egy békebeli jódos fertőtlenítés-érzettel,majd aloe vera gél,de égett tovább,ezért 1 óra után Speick AS balsamot tettem még az egészre.
Az eredményt 10/4-nek írnám le,de a cél nyilván nem is a BBS,hanem az "éleslövészet"begyakorlása volt.
Szerintem menni fog a dolog,csak bele kell jönni a kéznek is az eltérő irányoknál az optimális szögtartásra és nyomáserőre.

Ja, fotókat majd rövidesen rakok fel a megfelelő helyen... :borotva:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 03. - 11:43:59 írta Csubakka »
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1929 Dátum: 2011. Október 03. - 11:10:38 »
A 40 perc reális elő alkalomnak. A 10/4 már nem annyira, de ez csak annyit jelent, hogy innen lehet még fejlődni, úgyhogy csak hajrá! Különösen úgy, hogy ilyen késeket (és ilyen módon) sikerült beszerezned.
Képeket izgatottan várjuk!  :borotva: :borz1:

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1930 Dátum: 2011. Október 03. - 11:15:41 »
Kösz a biztatást,a motiváció megvan. :sör:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1931 Dátum: 2011. Október 03. - 14:10:58 »
Nekem is megvolt a második és a harmadik "késes" borotválkozás a Filarmónica shavette-tel. A második alkalommal már nem ijedtek meg tőlem a gyerekeim a borotválkozás után, bár az első WTG kör után is eléggé véreztem ezért biztonsági borotvával fejeztem be a szeánszot.

A harmadik "késes" alkalom első köre viszont meglepően jól sikerült (mindössze három apróbb vágás WTG irányban), gondoltam megreszkírozok egy XTG kört is... Nem kellett volna (1 centis vágás az orrom alatt), de összességében kevesebb sebem lett, mint az első alkalommal egy kör után. Itt is biztonsági borotvával fejeztem be...

Szóval összességében javuló tendenciát mutatok, de nagyon lassan javulót. (A feleségem szerint hülye vagyok, hogy magamat szívatom ezzel és néha (bár csak másodpercekre, de) én is azt érzem, hogy igaza van  :crazy: )


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1932 Dátum: 2011. Október 03. - 14:21:50 »
Én is hasonlóképp voltam. Egy tipp. Dobd ki azt a shavette-t és vegyél inkább egy kést, mert szerintem nem jó az éle. A DE-k is hasonló szenvedés, biztonsági perem nélkül... A tisztességesen megfent késnek viszont más lesz az élgeometriája, mindenesetre ebből a vagdalózás szempontjából kedvezőbb.

Gabesz

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1933 Dátum: 2011. Október 03. - 14:51:01 »
Szép vénasszonyok nyarát mindenkinek!

- a tálka kis zöld műanyag volt, amiben megkevertem
- a Victoria Bechhofen Daxer pamacsommal a
- Figaro habzó borotvakrémemet
- mosdókenőcsöt használtam előzsírzás végett
- kék Lord pengét használtam az
- olcsó kis DE borotvámban, és a
- végén Figaro arcszesszel öblögetem kívülről az arcomat, míg
- belülről apám által kifőzött pálinkával revitalizáltam magamat. [és a szarkalábakat is csökkenti, mert ellazítja a bőrömet :-)]
- bár szükség nem lett volna rá, mert tízből 9 pontra értékeltem a teljesítményemet, hiszen nem volt vágás.

https://picasaweb.google.com/1tothgabor/Borotvalkozas#5659246145114107762

Ui.: A befőttes üvegben a borotvapengéim vannak, és meglepő módon üvegfestékkel az van ráírva, hogy borotvapenge gyűjtő!

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1934 Dátum: 2011. Október 03. - 21:38:06 »


Jó vót.  :borz2:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici